1o EΠΑΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Αλεξ/πολη, 23-02-2013

« ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ»

Την Πέμπτη 21-02-2013 στο πλαίσιο του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής,   οι μαθητές του 1ου ΕΠΑΛ και της ΕΠΑΣ Αλεξ/πολης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την ομορφιά των πολεμικών τεχνών, αφού το σχολειό επισκέφτηκε ο γνωστός εκπαιδευτής πολεμικών τεχνών κ. ΑΡΣΕΝΙΟΣ ΒΑΚΙΜΙΔΗΣ , συνοδευόμενος από νεαρούς αθλητές υψηλού επίπεδου, διάφορων κατηγοριών.

Οι μαθητές ενημερώθηκαν για την συνεισφορά των πολεμικών τεχνών τόσο σώμα όσο και στο πνεύμα των αθλητών, τον τρόπο προπόνησης και παρακολούθησαν τεχνικές του αθλήματος και αγώνες επίδειξης.

Στο τέλος μαθητές και μαθήτριες είχαν την ευχάριστη εμπειρία να εξασκηθούν σε απλές τεχνικές και να δοκιμάσουν διάφορα χτυπήματα, καταχειροκροτούμενοι από τους συμμαθητές τους.