ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ  ΔΕΛΤΙΟ

Στο πλαίσιο  του ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ  - project-  ΜΕ ΘΕΜΑ  "   ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ  ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ  ΣΤΑ ΑΜΕΑ",   ο επίτιμός πρόεδρος του Νομαρχιακού Συλλόγου Ατόμων με Αναπηρία Έβρου και αθλητής  με αναπηρία   κ.  Γιάννης Τοπτσής, θα παρεβρεθεί  την Τετάρτη 6-2-2013 και ώρα 13:00  στο 1ο ΕΠΑΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ και ειδικότερα  κοντά στους μαθητές και τους καθηγητές του συγκεκριμένου προγράμματος .
Ο  κ. ΤΟΠΤΣΗΣ θα ενημερώσει τους μαθητές  για  θέματα που αφορούν την προσβασιμότητα  ΑΜΕΑ στους αθλητικούς χώρους ,και την υπάρχουσα κατάσταση στην περιοχή μας , ενω  θα αναφερθεί  και στον ιδιαίτερο ρόλο της αθλητικής δραστηριότητας  για  τα άτομα ΑΜΕΑ.
Ο  εκλεκτός καλεσμένος  θα απαντήσει  σε ερωτήσεις των μαθητών και θα παρακολουθήσει μαζί τους τη  εξαιρετική κοινωνικά και  εκπαιδευτικά ταινία - ντοκιμαντέρ :«Θα βγάλω φτερά»:  της Αννέτας Παπαθανασίου & του Γιάννη Κουφάλη