Ellhniki Dhmokratia

ΠΕΡΙΦ. Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

Πληρ: 25510-26088

Αλεξανδρούπολη,   12-12-2012

«ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ»

Στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας ΑΜΕΑ (3 Δεκεμβρίου), ομάδα μαθητών και καθηγητών του 1ου ΕΠΑΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ, που συμμετέχουν σε ερευνητικό πρόγραμμα -EIΔΙΚΗ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ- με θέμα: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΩ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΝΤΑΣ», επισκέφτηκαν το ΕΕΕΕΚ Αλεξ/πολης . Η συγκεκριμένη επίσκεψη προσέφερε ξεχωριστές στιγμές χαράς και ευχαρίστησης στους μαθητές και των δύο (2) σχολείων.

Οι μαθητές και οι καθηγητές του 1ου ΕΠΑΛ αφού πρόσφεραν δώρα , ξεναγήθηκαν στο χώρο του ειδικού σχολείου, ενημερώθηκαν για τον τρόπο λειτουργίας και το εκπαιδευτικό του πρόγραμμα, διασκέδασαν με μουσική εκδήλωση και ανανέωσαν, με ενθουσιασμό, το ραντεβού τους σε μια μελλοντική   συνάντηση.

episkepsi2