Καλώς ήρθατε,

Στη σελίδα αυτή έχει αναρτηθεί υλικό με θέματα που αφορούν τη δράση Δείκτης 5 «Σχέση Σχολείου – Οικογένειας», στα πλαίσια αξιολόγησης της σχολική μονάδας.

Σε συνέχεια της συνεργασίας με τη σχολική κοινότητα από τη προηγούμενη σχολική χρονιά δράση άξονας-5 (2021-2022), καλωσορίζουμε ένα νέο κύκλο συνεργασίας και ανατροφοδότησης.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ – ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΗ

Στους παρακάτω συνδέσμους παραθέτουμε χρήσιμο προς ενημέρωση των γονέων υλικό σχετικό με θέματα εφηβείας και ειδικής αγωγής. Στο τέλος της σελίδας ακολουθεί email επικοινωνίας με την ομάδα.

Μετάβαση στην Εφηβεία
Διάφορα θέματα Εφηβείας
Μαθησιακές Δυσκολίες - Ειδική Αγωγή

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Η επαγγελματική αποκατάσταση είναι ένα από τα πιο σημαντικά θέματα που παράγει κίνητρα αλλά και απογοητεύσεις στην καθημερινή προσπάθεια και σχολική δράση των μαθητών. Υπό αυτή την έννοια η σωστή ενημέρωση για τις προοπτικές ενός επαγγέλματος, την ανταγωνιστικότητα του, και οι ενέργειες που απαιτούνται για επαγγελματική καταξίωση καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό τη συνέχεια και ένταση της προσπάθειας του μαθητή προς αυτή την κατεύθυνση.

Σε αυτό το πλαίσιο, προσκαλούμε γονείς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην δράση «ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ», να επικοινωνήσουν με την ομάδα της δράσης για να δηλώσουν αίτηση συμμετοχής «ΟΝΟΜΑ και ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ για παρουσίαση».

Σημείωση: Σε περίπτωση πολλών αιτήσεων, θα ληφθούν υπόψη αιτήσεις που σχετίζονται με ειδικότητες του σχολείου. Ένας υπόλοιπος αριθμός αποδεκτών αιτήσεων – παρουσιάσεων, θα αναρτηθούν στο site του σχολείου για ενημέρωση και διάχυση.

Επικοινωνία με την ομάδα δράσης – άξονας 5 – Σχέση σχολείου – Κοινότητας

Email Επικοινωνίας:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για θέματα συμπεριφοράς - εφηβείας: Βασιλική Μιχαλοπούλου / Ψυχολόγος

Για θέματα ειδικής αγωγής: Θεοδώρα Καρρά / Εκπαιδευτικός – Ειδικής Αγωγής